Novinky

Útulok a Nocľaháreň - Vianočné sviatky
31.12.2021

Útulok a Nocľaháreň - Vianočné sviatky

Vianoce, sviatky pokoja a pohody, prišli opäť. Na chvíľu sme vypustili všetky problémy z hláv a plnými dúškami sme si užívali túto čarovnú atmosféru. Či už v kruhu rodiny alebo priateľov. Spolu s pracovníčkami Útulku a Nocľahárne sme pre všetkých klientov, malých či veľkých, pripravili prekvapenie v podobe darčekov. Dúfame, že darčeky našich milovaných klientov potešili a zahriali pri srdci.
Pevne veríme, že si všetci vianočné sviatky užili a cítili sa dobre. Zároveň prajeme veľa šťastia a úspechov v roku 2022, aby bol o 100 percent lepší ako ten predošlý. Srdečne ďakujeme mnohým ľuďom, ktorí nás počas celého roka podporovali.


DSS - Vianočný pozdrav pre všetkých
20.12.2021

DSS - Vianočný pozdrav pre všetkých

Pod stromčekom darčeky, čo srdce pohladia,
rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.
Ku šťastiu krôčik, k bohatstvu krok,
prekrásne Vianoce a šťastný Nový rok

prajú klienti a zamestnanci DSS Úsvit


DSS Úsvit
20.12.2021

DSS Úsvit

DSS ÚSVIT OTVORENÝ OD 3. 1. 2022


DSS - Stravovanie zmena úhrady
20.12.2021

DSS - Stravovanie zmena úhrady

Milí prijímatelia sociálnej služby, rodičia. Oznamujeme Vám, že od 1.1. 2022 bude zvýšená úhrada za poskytnuté stravovanie, za každé odobraté jedlo o 0,20 centov. K zvýšeniu dochádza z dôvodu rastu cien potravín, energií a celkových prevádzkových nákladov.


DSS - Milí rodičia, priatelia, priaznivci
20.12.2021

DSS - Milí rodičia, priatelia, priaznivci

chceli by sme vám v prvom rade poďakovať za priazeň v roku 2021, za všetku vašu podporu a pomoc, ktorej sa nám z Vašej strany dostávalo. Vďaka finančným aj materiálnym darom, ktoré sme od vás s vďakou prijali sme mohli po celý tento rok poskytovať našim prijímateľom sociálnej služby všetko, čo potrebujú pre seba. Vďaka vašej podpore sme mohli vytvárať našim "deťom" prostredie bohaté na podnety a obohacovať ich život o radosť, pocit spokojnosti a zmysluplnosti.

Darcovia a pokračovanie správy sú v obsahu novinky...


DSS - Tanečný večierok 14. 12. 2021
14.12.2021

DSS - Tanečný večierok 14. 12. 2021

V utorok 14. 12. 2021 sa v DSS Úsvit uskutočnil Tanečný večierok pod vedením Bibky Michalcovej. Klienti si krásne vyzdobili dennú miestnosť, urobili stolovanie, a deň popredu upiekli farebnú vianočnú bábovku. Atmosféru dopĺňal Vianočný stromček, osvetlenie, a sviečky. Chlapci sa poobliekali do košiel a dievčatá do sukien, každý do svojho sviatočného oblečenia. Počas večierka si osvojovali pravidlá etikety, ako vyzvanie a doprovod do tanca, usadenie k stolu, prípitok samozrejme nealko, spoločné stolovanie. Nakoniec nechýbal elegantný tanec. Všetci sa cítili výnimočne a nádherne. Tanečný večierok bol úžasný a ďakujeme Bibke.


DSS - Milé prekvapenie od: Lekáreň Elixír Myjava
14.12.2021

DSS - Milé prekvapenie od: Lekáreň Elixír Myjava

Klienti DSS Úsvit ďakujú veľmi pekne Lekárni Elixír v Myjave za darčeky vo forme sladkého potešenia a vitamínového prekvapenia. Veľmi sa tešíme a ďakujeme Vám. Zároveň želáme krásne Vianočné sviatky.


DSS - kŕmenie vtáčikov, stavanie snehuliaka, guľovačka, odhŕňanie snehu
9.12.2021

DSS - kŕmenie vtáčikov, stavanie snehuliaka, guľovačka, odhŕňanie snehu

V stredu 8. 12. 2021 klienti DSS Úsvit kŕmili vtáčiky, pretože aj tie si zaslúžia potravu v takom mrazivom počasí. Rozvešali po konárikoch všetky pripravené guľky s krmivom. Slniečko svietilo, sneh vŕzgal po nohami. Na ďalší deň, vo štvrtok, padal ideálny sniežik na stavanie snehuliaka a guľovanie, preto sa klienti dostatočne poobliekali a pustili sa do snehovej zábavy. Ostatný sneh poctivo poodhŕňali z chodníkov, aby sa predišlo pošmyknutiu. Snehuliak sa im podaril a veľmi sa z neho tešia.


DSS - Pečieme medovníčky 2021
8.12.2021

DSS - Pečieme medovníčky 2021

Tradične ako každý rok si klienti DSS Úsvit pripravili cesto na medovníčky, na deň odložili do chladu a tešili sa na vykrajovanie a pečenie medovníčkov. Ďalší den ráno si rozohriali rúru, pripravili cesto na stôl, formičky, valček, múku a ostatné pomôcky. S obrovským nadšením vaľkali cesto a vykrajovali rôzne tvary medovníčkov. Keď boli upečené ich vôňa sa šírila celým domovom - vlastne celým zariadením, nádhera. Spoločne si ich budú vychutnávať až do Vianoc.


DSS - Mikuláš
6.12.2021

DSS - Mikuláš

V pondelok 6. 12. 2021 zavítal aj napriek pandémii do DSS Úsvit Mikuláš so svojimi pomocníkmi, aby klientom rozdal darčeky. Klienti boli radi, tešili sa z darčekov. Rozpovedali Mikulášskej partii básničky, vianočné koledy. Nechýbalo pohostenie pre klientov v podobe ovocia a tiež tancovačka, skvelá atmosféra. Už teraz sa tešia na Mikuláša na budúci rok.

Nastavenia cookies