Novinky

KC Khamoro, Útulok a Nocľaháreň
26.4.2021

KC Khamoro, Útulok a Nocľaháreň

Oddnes, t.j. 26.04.2021, pracovníčky KC Khamoro v spolupráci s obyvateľmi, klientmi Útulku a Nocľahárne započali budovanie komunitnej záhrady. Záhrada, ktorej súčasťou budú tuje, iné stromčeky a pneumatikový záhon, bude príjemne skrášľovať okolie. Tešíme sa veľkému záujmu o budovanie záhrady zo strany obyvateľov a klientov.


Útulok a Nocľaháreň - jarné upratovanie
12.4.2021

Útulok a Nocľaháreň - jarné upratovanie

Počas uplynulého víkendu sa klienti Útulku a Nocľahárne podieľali na upratovaní a zveľaďovaní priestorov zariadenia, ale aj okolia budov.


DSS - Farbenie veľkonočných vajíčok - 1. 4. 2021
1.4.2021

DSS - Farbenie veľkonočných vajíčok - 1. 4. 2021

Napriek covidovej situacií prišla Veľká noc, a tak si klienti DSS Úsvit farbili veľkonočné vajíčka. Natrhali si bylinky, ktoré sa im potom otlačili na vajíčka v zafarbenej vode. Fantázii sa medze nekládli a vznikli nádherné farebné kombinácie a odtlačky. Príjemne strávené doobedie a všetci sa už tešia na šibačku.


Útulok a Nocľaháreň - vakcinácia
30.3.2021

Útulok a Nocľaháreň - vakcinácia

Dňa 28.03.2021 sme sprevádzali našich dvoch klientov do Trenčína. Mali tam pridelený termín vakcinácie vakcínou AstraZeneca. Očkovanie prebiehalo v Expo Centre, kde je vytvorené veľkokapacitné vakcinačné centrum. Organizácia na jednotku, klienti nadmieru spokojní, čo viac si priať.


Útulok a Nocľaháreň - práca
26.3.2021

Útulok a Nocľaháreň - práca

Dobré správy, vďaka Správe Majetku Mesta Myjava zopár klientov Nocľahárne a Útulku začali pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Jedná sa o zametanie ulíc po zime. Sme veľmi radi, že dostali príležitosť a pevne veríme, že sa im v práci bude dariť.


Útulok a Nocľaháreň - vitamín D
24.3.2021

Útulok a Nocľaháreň - vitamín D

Vitamín D je pre naše telo veľmi dôležitý. Ovplyvňuje látkovú výmenu vápnika, je dôležitý pre zdravé kosti a zuby, pomáha udržiavať zdravé svaly, ovplyvňuje ale aj ďalšie časti nášho tela ako je srdce, mozog, imunitný systém. A práve preto je dôležitý pri prevencii týkajúcej sa ochorenia COVID - 19. Do zariadení sme dostali vitamín pre všetkých klientov na dobu 5 mesiacov. Každý mesiac im príslušný počet odovzdávame na protipodpis. Pevne veríme, že boj s pandémiou bude pre nás o to ľahší.


Útulok a Nocľaháreň - boj s pandémiou
19.2.2021

Útulok a Nocľaháreň - boj s pandémiou

Celoplošné testovanie, skríning, rúško, respirátor, ROR a podobne - pojmy, ktoré sú v poslednom období skloňované často. Nastalo doba kedy sme si už akosi zvykli stáť v rade a nechať si vziať vzorku na následné vyhodnotenie. Kedy sú nám počas väčšej časti dňa vidieť len oči. V boji proti korone je veľmi dôležitá prevencia. Pravidelný skríning, v zhruba týždenných intervaloch, prebieha taktiež v našich zariadeniach. Začiatkom roka sa klientka Útulku necítila dobre, išla teda na MOM a odchádzala s certifikátom kde bolo to slovo, ktoré si nikto nechce prečítať - POZITÍVNA. Okamžite ostala v karanténe, spolu s klientkou, s ktorou zdieľa obytnú bunku. Ostatní klienti boli informovaní, usmerňovaní, dohľadávali sme kontakty, testovali a pozitívne prípady umiestňovali do izolácie. Izolovaným klientom sme zaisťovali základné životné potreby. Za útulok sme mali od začiatku roka pozitívnych 8 klientov, za nocľaháreň 1. Keďže boli detegované aj pozitívne prípady v Mestskej ubytovni a v budove s Mestskými nájomnými bytmi, t.č. je pravidelne vytvorená MOM pre všetkých klientov a obyvateľov. Momentálne nebol zistený žiadny pozitívny prípad.
Určite sa všetci pýtame do kedy? Prečo? Kedy už budeme môcť žiť normálne? Nikto z nás však nemá odpoveď. Preto, buďme naďalej zodpovední a chráňme seba a svojich najbližších.


Očkovanie klientov DSS ÚSVIT
15.2.2021

Očkovanie klientov DSS ÚSVIT

V sobotu 13.2.2021 sa konalo očkovanie klientov DSS ÚSVIT, ktorí spadajú do 1. fázy očkovania na Slovensku. Klienti, ktorí o očkovanie prejavili záujem majú za sebou prvú dávku vakcíny. Zároveň sa podarilo v piatok dňa 12.2.2021 zaočkovať druhou dávkou vakcíny aj zamestnancov nášho zariadenia, čím sa výrazne znižuje riziko prenosu ochorenia COVID-19 v DSS ÚSVIT. Naďalej však platia zvýšené protiepidemiologické opatrenia a robíme všetko pre to, aby sme mohli aj v týchto časoch poskytovať sociálnu službu bezpečne.


DSS - pravidelné testovanie
11.2.2021

DSS - pravidelné testovanie

V rámci protiepidemiologických opatrení prebieha v DSS Úsvit pravidelné pretestovanie zamestnancov antigénovými testami, pravidelné sledovanie zdravotného stavu zamestnancov. Taktiež majú možnosť dať sa otestovať týmito antigénovými testami aj prijímatelia sociálnej služby a sleduje sa ich zdravotný stvav.


DSS - Darujte 2% z dane pre DSS Úsvit
8.2.2021

DSS - Darujte 2% z dane pre DSS Úsvit

Opäť nadišiel čas, kedy sa stáva aktuálnou téma darovania 2 % zo zaplatenej dane. Teraz nastáva obdobie pre oslovenie čo najväčšieho počtu daňovníkov. Pre tých, ktorí sa rozhodli zapojiť do tohto procesu po prvýkrát ponúkame zopár informácií a rád, ako postupovať.
Čo sú 2 % zo zaplatenej dane, ako a komu ich môžete darovať ?
Každoročne fyzické aj právnické osoby majú povinnosť do konca marca podať daňové priznanie a zaplatiť daň za predchádzajúci kalendárny rok. To sa týka samostatne zárobkovo činných osôb (teda firiem či živnostníkov), ale aj všetkých zamestnancov. Každý z nich sa môže rozhodnúť či celú daň odvedie štátu, alebo sa rozhodne 2 % z tejto dane darovať niekomu, kto pomoc naozaj potrebuje. Daňovník nemá žiadne výdavky navyše a prijímateľ má možnosť využiť tieto percentá na správny účel. Darovať 2 % zo zaplatenej dane môžete ľubovoľnej neziskovej organizácii, občianskemu združeniu, ktoré sú zaregistrované v zozname prijímateľov 2% na príslušný rok. Každý má v okolí niekoho, kto takúto pomoc potrebuje.

Nastavenia cookies