Novinky

DSS - ĎAKUJEME
26.11.2021

DSS - ĎAKUJEME

Ďakujeme pani Erike Tománkovej za dar v podobe papierových utierok.


DSS - Poďakovanie spoločnosti Lidl a ich zákazníkom za potraviny z projektu - Podeľ sa a pomôž
25.11.2021

DSS - Poďakovanie spoločnosti Lidl a ich zákazníkom za potraviny z projektu - Podeľ sa a pomôž

Ďakujeme Lidlu za možnosť byť súčasťou projektu s názvom Podeľ sa a pomôž. Ďakujeme zákazníkom Lidlu za darované trvanlivé potraviny, z ktorých si klienti v rámci krúžku "varenia" každú stredu pripravujú rôzne pokrmy, koláčiky, pochúťky slané i sladké, hlavne teraz vianočné. Klientom potraviny padli vhod hlavne z finančného hľadiska, vzhľadom na kritickú situáciu s pandémiou. Ešte raz veľká vďaka.


DSS - Ďakujeme za dar
23.11.2021

DSS - Ďakujeme za dar

Ďakujeme pánovi Petrovi Gablechovi s manželkou Alžbetou za darovanie čistiacich potrieb - domestos, sanytol, tekuté mydlá, jar, okena, osviežovač vzduchu, aviváž, fixinelu, vrecia na odpad, toaletný papier, tablety a soľ do umývačky riadu...


DSS - Poďakovanie za dar
16.11.2021

DSS - Poďakovanie za dar

Poďakovanie pánovi Miroslavovi Karlíkovi a pani Ľudmile Karlíkovej, ktorí venovali Domovu sociálnych služieb Úsvit dar vo forme kancelárskych a kreatívnych potrieb. Ďakujeme za výkresy, pastelky, temperové farby, voskovky, fixky, lepidlá, krepový papier, šanóny, a mhohé iné.


DSS - Očkovanie 3. dávkou
16.11.2021

DSS - Očkovanie 3. dávkou

V mesiaci október 2021 bolo uskutočnené očkovanie klientov a zamestnancov DSS ÚSVIT 3. dávkou. Naďalej platia zvýšené protiepidemiologické opatrenia a robíme všetko pre to, aby sme poskytovali sociálnu službu bezpečne.


DSS - Testovanie
15.11.2021

DSS - Testovanie

V súvislosti s pandemickou situáciou sú v zariadení DSS Úsvit dôsledne dodržiavané hygienicko-epidemiologické opatrenia, v súlade s aktuálnymi opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. V zariadení prebieha testovanie antigénovými testami, pravidelne a aj podľa potreby.


DSS - Vyrezavané tekvcičky
15.11.2021

DSS - Vyrezavané tekvcičky

Klienti DSS Úsvit si aj tento rok koncom októbra vyrezávali tekvičky. Veľmi si túto aktivitu obľúbili a vyzerá to, že sa z nej stala každoročná tradícia.


Testovanie v ZSS Útulok a Nocľaháreň
11.11.2021

Testovanie v ZSS Útulok a Nocľaháreň

Situácia sa opäť intenzívne zhoršuje, našim klientom sa ochorenie Covid-19 zatiaľ úspešne vyhýba. Podľa usmernenie MPVSR musíme každé dva týždne klientov Útulku (od 12 rokov) testovať prostredníctvom antigénových testov. Testovanie nemusia absolvovať klienti, ktorí ochorenie prekonali (výnimka trvá max 180 dní) alebo sú plne zaočkovaní jednou z dostupných vakcín. Okrem povinného testovania sa klienti testujú priebežne, podľa potreby.
V ZSS Nocľaháreň zatiaľ testovanie nie je povinné, avšak klientov testujeme taktiež priebežne, podľa potreby.
Budeme pevne veriť, že situáciu zvládneme tak ako predtým, aj vďaka dodržiavaniu preventívnych opatrení.


DSS - pán Andrej Mičunek v DSS Úsvit
29.10.2021

DSS - pán Andrej Mičunek v DSS Úsvit

Dňa 14. 10. 2021 sa uskutočnilo v DSS Úsvit metodicko edukačné stretnutie v rámci integrovaného tanca. Poctil nás návštevou sám prezident Tanečného Klubu DANUBE Bratislava pán Andrej Mičunek. Stretnutie dopadlo dobre a klienti mu nakoniec venovali aj darček vlastnej výroby. Ďakujeme za milú návštevu.


DSS - Varenie slivkového lekváru v Gazdovskom dvore 13. 9. 2021
16.9.2021

DSS - Varenie slivkového lekváru v Gazdovskom dvore 13. 9. 2021

V pondelok 13. 9. 2021 sa klienti DSS Úsvit zúčastnili výchovno-vzdelávacieho podujatia v Turej Lúke na Gazdovskom dvore s názvom "Varenie slivkového lekváru". Veľmi sa tešili na toto podujatie, radi navštevujú Gazdovský dvor. Tancovali, spievali, pripravovali slivky do lekváru, miešali lekár a samozrejme nechýbalo občerstvenie.

Nastavenia cookies