Novinky

DSS - Mikuláš
6.12.2021

DSS - Mikuláš

V pondelok 6. 12. 2021 zavítal aj napriek pandémii do DSS Úsvit Mikuláš so svojimi pomocníkmi, aby klientom rozdal darčeky. Klienti boli radi, tešili sa z darčekov. Rozpovedali Mikulášskej partii básničky, vianočné koledy. Nechýbalo pohostenie pre klientov v podobe ovocia a tiež tancovačka, skvelá atmosféra. Už teraz sa tešia na Mikuláša na budúci rok.


DSS - Vianočná výzdoba, čakanie na mikuláša a vianoce
1.12.2021

DSS - Vianočná výzdoba, čakanie na mikuláša a vianoce

V DSS ÚSVIT je vianočná atmosféra v plnom prúde, hrajú vianočné piesne, výzdoba hotová, stromček už tiež svieti. Klienti DSS Úsvit si za pomoci zamestnancov krásne vyzdobili celé zariadenie, využili nové kreatívne nápady, veľmi sa tešia z výzdoby. Nechýba ani vianočný stromček, pretože klienti už v pondelok očakávajú Mikuláša.


Útulok a Nocľaháreň - Podeľ sa a pomôž
29.11.2021

Útulok a Nocľaháreň - Podeľ sa a pomôž

Zbierka potravín, s názvom Podeľ sa a pomôž, prebieha vo všetkých 147 predajniach LIDL na Slovensku. Zákazníci majú možnosť, po zaplatení svojho nákupu, venovať časť nakúpených trvanlivých a suchých potravín do špeciálne označeného koša, ktorý je priamo v predajni, v zóne za pokladnicami. Každý kôš je označený nielen logom spoločnosti LIDL a názvom projektu „Podeľ sa pomôž“, ale aj špeciálnym plagátom s názvom organizácie, ktorej zozbierané potraviny pravidelne odovzdávame. Každý kto do zbierky prispeje, je transparentne informovaný o tom, komu jeho potravinová podpora pomôže a podporí tak komunitu priamo vo svojom meste, resp. v jeho blízkom okolí. Projekt sa začal dňom 01.10.2020 a bude trvať až do odvolania zo strany LIDL. Nazbierané potraviny sa môžu vyzdvihnúť, keď je kôš plný.
Vďaka Mgr. Barbore Bučkovej sa do projektu zapojili aj Sociálne služby Myjava, n.o a už niekoľko krát sme si vyzdvihli potraviny pre našich klientov. Táto potravinová pomoc nám padla veľmi vhod, vzhľadom na náročnú situáciu, v ktorej sa, momentálne, nachádza celý svet. Potraviny sme vždy poskytli klientom v núdzi, napríklad klienti Nocľahárne si už niekoľko krát zorganizovali spoločné varenie, kde použili dané potraviny.
Pomoc od spoločnosti LIDL pretrváva dodnes a my sme za to nesmierne vďační. Vďaka zozbieraným potravinám máme vytvorené zásoby a vieme pružne reagovať na rôzne ťažké situácie, súvisiace aj s ochorením COVID-19.


DSS - ĎAKUJEME
26.11.2021

DSS - ĎAKUJEME

Ďakujeme pani Erike Tománkovej za dar v podobe papierových utierok.


DSS - Poďakovanie spoločnosti Lidl a ich zákazníkom za potraviny z projektu - Podeľ sa a pomôž
25.11.2021

DSS - Poďakovanie spoločnosti Lidl a ich zákazníkom za potraviny z projektu - Podeľ sa a pomôž

Ďakujeme Lidlu za možnosť byť súčasťou projektu s názvom Podeľ sa a pomôž. Ďakujeme zákazníkom Lidlu za darované trvanlivé potraviny, z ktorých si klienti v rámci krúžku "varenia" každú stredu pripravujú rôzne pokrmy, koláčiky, pochúťky slané i sladké, hlavne teraz vianočné. Klientom potraviny padli vhod hlavne z finančného hľadiska, vzhľadom na kritickú situáciu s pandémiou. Ešte raz veľká vďaka.


DSS - Ďakujeme za dar
23.11.2021

DSS - Ďakujeme za dar

Ďakujeme pánovi Petrovi Gablechovi s manželkou Alžbetou za darovanie čistiacich potrieb - domestos, sanytol, tekuté mydlá, jar, okena, osviežovač vzduchu, aviváž, fixinelu, vrecia na odpad, toaletný papier, tablety a soľ do umývačky riadu...


DSS - Poďakovanie za dar
16.11.2021

DSS - Poďakovanie za dar

Poďakovanie pánovi Miroslavovi Karlíkovi a pani Ľudmile Karlíkovej, ktorí venovali Domovu sociálnych služieb Úsvit dar vo forme kancelárskych a kreatívnych potrieb. Ďakujeme za výkresy, pastelky, temperové farby, voskovky, fixky, lepidlá, krepový papier, šanóny, a mhohé iné.


DSS - Očkovanie 3. dávkou
16.11.2021

DSS - Očkovanie 3. dávkou

V mesiaci október 2021 bolo uskutočnené očkovanie klientov a zamestnancov DSS ÚSVIT 3. dávkou. Naďalej platia zvýšené protiepidemiologické opatrenia a robíme všetko pre to, aby sme poskytovali sociálnu službu bezpečne.


DSS - Testovanie
15.11.2021

DSS - Testovanie

V súvislosti s pandemickou situáciou sú v zariadení DSS Úsvit dôsledne dodržiavané hygienicko-epidemiologické opatrenia, v súlade s aktuálnymi opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. V zariadení prebieha testovanie antigénovými testami, pravidelne a aj podľa potreby.


DSS - Vyrezavané tekvcičky
15.11.2021

DSS - Vyrezavané tekvcičky

Klienti DSS Úsvit si aj tento rok koncom októbra vyrezávali tekvičky. Veľmi si túto aktivitu obľúbili a vyzerá to, že sa z nej stala každoročná tradícia.

Nastavenia cookies