Novinky

DSS - Stravovanie zmena úhrady
20.12.2021

DSS - Stravovanie zmena úhrady

Milí prijímatelia sociálnej služby, rodičia. Oznamujeme Vám, že od 1.1. 2022 bude zvýšená úhrada za poskytnuté stravovanie, za každé odobraté jedlo o 0,20 centov. K zvýšeniu dochádza z dôvodu rastu cien potravín, energií a celkových prevádzkových nákladov.


DSS - Milí rodičia, priatelia, priaznivci
20.12.2021

DSS - Milí rodičia, priatelia, priaznivci

chceli by sme vám v prvom rade poďakovať za priazeň v roku 2021, za všetku vašu podporu a pomoc, ktorej sa nám z Vašej strany dostávalo. Vďaka finančným aj materiálnym darom, ktoré sme od vás s vďakou prijali sme mohli po celý tento rok poskytovať našim prijímateľom sociálnej služby všetko, čo potrebujú pre seba. Vďaka vašej podpore sme mohli vytvárať našim "deťom" prostredie bohaté na podnety a obohacovať ich život o radosť, pocit spokojnosti a zmysluplnosti.

Darcovia a pokračovanie správy sú v obsahu novinky...


DSS - Tanečný večierok 14. 12. 2021
14.12.2021

DSS - Tanečný večierok 14. 12. 2021

V utorok 14. 12. 2021 sa v DSS Úsvit uskutočnil Tanečný večierok pod vedením Bibky Michalcovej. Klienti si krásne vyzdobili dennú miestnosť, urobili stolovanie, a deň popredu upiekli farebnú vianočnú bábovku. Atmosféru dopĺňal Vianočný stromček, osvetlenie, a sviečky. Chlapci sa poobliekali do košiel a dievčatá do sukien, každý do svojho sviatočného oblečenia. Počas večierka si osvojovali pravidlá etikety, ako vyzvanie a doprovod do tanca, usadenie k stolu, prípitok samozrejme nealko, spoločné stolovanie. Nakoniec nechýbal elegantný tanec. Všetci sa cítili výnimočne a nádherne. Tanečný večierok bol úžasný a ďakujeme Bibke.


DSS - Milé prekvapenie od: Lekáreň Elixír Myjava
14.12.2021

DSS - Milé prekvapenie od: Lekáreň Elixír Myjava

Klienti DSS Úsvit ďakujú veľmi pekne Lekárni Elixír v Myjave za darčeky vo forme sladkého potešenia a vitamínového prekvapenia. Veľmi sa tešíme a ďakujeme Vám. Zároveň želáme krásne Vianočné sviatky.


DSS - kŕmenie vtáčikov, stavanie snehuliaka, guľovačka, odhŕňanie snehu
9.12.2021

DSS - kŕmenie vtáčikov, stavanie snehuliaka, guľovačka, odhŕňanie snehu

V stredu 8. 12. 2021 klienti DSS Úsvit kŕmili vtáčiky, pretože aj tie si zaslúžia potravu v takom mrazivom počasí. Rozvešali po konárikoch všetky pripravené guľky s krmivom. Slniečko svietilo, sneh vŕzgal po nohami. Na ďalší deň, vo štvrtok, padal ideálny sniežik na stavanie snehuliaka a guľovanie, preto sa klienti dostatočne poobliekali a pustili sa do snehovej zábavy. Ostatný sneh poctivo poodhŕňali z chodníkov, aby sa predišlo pošmyknutiu. Snehuliak sa im podaril a veľmi sa z neho tešia.


DSS - Pečieme medovníčky 2021
8.12.2021

DSS - Pečieme medovníčky 2021

Tradične ako každý rok si klienti DSS Úsvit pripravili cesto na medovníčky, na deň odložili do chladu a tešili sa na vykrajovanie a pečenie medovníčkov. Ďalší den ráno si rozohriali rúru, pripravili cesto na stôl, formičky, valček, múku a ostatné pomôcky. S obrovským nadšením vaľkali cesto a vykrajovali rôzne tvary medovníčkov. Keď boli upečené ich vôňa sa šírila celým domovom - vlastne celým zariadením, nádhera. Spoločne si ich budú vychutnávať až do Vianoc.


DSS - Mikuláš
6.12.2021

DSS - Mikuláš

V pondelok 6. 12. 2021 zavítal aj napriek pandémii do DSS Úsvit Mikuláš so svojimi pomocníkmi, aby klientom rozdal darčeky. Klienti boli radi, tešili sa z darčekov. Rozpovedali Mikulášskej partii básničky, vianočné koledy. Nechýbalo pohostenie pre klientov v podobe ovocia a tiež tancovačka, skvelá atmosféra. Už teraz sa tešia na Mikuláša na budúci rok.


DSS - Vianočná výzdoba, čakanie na mikuláša a vianoce
1.12.2021

DSS - Vianočná výzdoba, čakanie na mikuláša a vianoce

V DSS ÚSVIT je vianočná atmosféra v plnom prúde, hrajú vianočné piesne, výzdoba hotová, stromček už tiež svieti. Klienti DSS Úsvit si za pomoci zamestnancov krásne vyzdobili celé zariadenie, využili nové kreatívne nápady, veľmi sa tešia z výzdoby. Nechýba ani vianočný stromček, pretože klienti už v pondelok očakávajú Mikuláša.


Útulok a Nocľaháreň - Podeľ sa a pomôž
29.11.2021

Útulok a Nocľaháreň - Podeľ sa a pomôž

Zbierka potravín, s názvom Podeľ sa a pomôž, prebieha vo všetkých 147 predajniach LIDL na Slovensku. Zákazníci majú možnosť, po zaplatení svojho nákupu, venovať časť nakúpených trvanlivých a suchých potravín do špeciálne označeného koša, ktorý je priamo v predajni, v zóne za pokladnicami. Každý kôš je označený nielen logom spoločnosti LIDL a názvom projektu „Podeľ sa pomôž“, ale aj špeciálnym plagátom s názvom organizácie, ktorej zozbierané potraviny pravidelne odovzdávame. Každý kto do zbierky prispeje, je transparentne informovaný o tom, komu jeho potravinová podpora pomôže a podporí tak komunitu priamo vo svojom meste, resp. v jeho blízkom okolí. Projekt sa začal dňom 01.10.2020 a bude trvať až do odvolania zo strany LIDL. Nazbierané potraviny sa môžu vyzdvihnúť, keď je kôš plný.
Vďaka Mgr. Barbore Bučkovej sa do projektu zapojili aj Sociálne služby Myjava, n.o a už niekoľko krát sme si vyzdvihli potraviny pre našich klientov. Táto potravinová pomoc nám padla veľmi vhod, vzhľadom na náročnú situáciu, v ktorej sa, momentálne, nachádza celý svet. Potraviny sme vždy poskytli klientom v núdzi, napríklad klienti Nocľahárne si už niekoľko krát zorganizovali spoločné varenie, kde použili dané potraviny.
Pomoc od spoločnosti LIDL pretrváva dodnes a my sme za to nesmierne vďační. Vďaka zozbieraným potravinám máme vytvorené zásoby a vieme pružne reagovať na rôzne ťažké situácie, súvisiace aj s ochorením COVID-19.


DSS - ĎAKUJEME
26.11.2021

DSS - ĎAKUJEME

Ďakujeme pani Erike Tománkovej za dar v podobe papierových utierok.

Nastavenia cookies